PRO ÚČASTNÍKY

Ahoj, 

když jsi zavítal/a až sem, nejspíš zvažuješ účast na letošní Antiochii. 

Jsi na spravném místě, tady se dozvíš vše, co potřebuješ vědět! 😉

Jaké jsou podmínky aby ses k nám mohl/a přidat?

VĚK

16-30 let, protože s věřícími vrstevníky bude sranda

OCHOTA

nabídnout to, co umíš či se naučit něco nového

ČAS

týden prázdnin, který věnuješ druhým a Bohu

NEZBYTNOU PODMÍNKOU JE TAKÉ VYPLNIT PŘIHLÁŠKU!

Co bys měl/a vědět, než se přihlásíš?

Co je to Antiochia sis jistě přečetl/a v záložce Kdo jsme. Teď ještě něco krátce k tomu, jak probíhá. 

Jakmile přijedeš na Antiochii, stává se z tebe antiošák. Tedy člověk, který patří do týmu mladých nadšených lidí, kteří se rozhodli věnovat svůj čas druhým a šířit radost a dobro. A to klidně i tím nejjednodušším způsobem (úsměvem, nasloucháním, povzbuzením,…). Způsobů je spousta a jistě budeš moci využít věci, co už umíš, a které tě baví nebo to vzít jako výzvu a vyzkoušet něco úplně nového. Také spolu s antiotýmem (ostatními mladými, včetně vedoucího, kteří v tom pojedou celou dobu s tebou) budete hledat způsoby, jak navázat kontakty s místními obyvateli. Nemusíš se tedy bát, že budeš celý týden jenom sedět někde zavřený/á na faře 😉. Zabavíte se chystáním táboráků, večerů chval, her, soutěží, různých aktivit pro děti i dospělé atd., dle toho, co bude ve vašich možnostech, a určitě si u toho užijete spoustu zábavy. A také po vás jistě na daném místě mnoho dobrého zůstane.

Věci často potřebují svůj čas a nedají se do pohybu hned. Proto Antiochia probíhá v několika turnusech, které na sebe navazují. První z nich, turnus A, začíná a všechno rozjíždí. Získává první kontakty s místními, prozkoumává terén i prostředí, zkouší, co zde půjde zrealizovat, a co ne. Připravuje tak půdu pro další turnusy, které na něj navazují a čerpají z jeho zkušeností, tak aby věci mohly začít postupně gradovat. Společně tak vznikne jedno velké dílo. Během prázdnin se tím pádem na místě prostřídá nejen mnoho jednotlivých turnusů, ale také mladých. No, a na tobě zůstává rozhodnutí, který turnus si vybereš. 

Letošní ročník bude probíhat v těchto třech týdenních turnusech:

  • Turnus A     3.– 11. 8. 2024    
  • Turnus B     10.– 18. 8. 2024    
  • Turnus C     17.– 25. 8. 2024     

A kde to letos bude?

Letošní ročník bude v Počátkách v okrese Pelhřimov!

Často kladené otázky

Pokud je ti 16 až 30 let a máš chuť prožít dobrodružství ve společenství mladých, ve spojení s Bohem a zároveň něco dobrého udělat pro druhé, pak ANO 🙂

Týden tvého času. Již tvá přítomnost je důležitým dílkem do mozaiky. Na Antiochii pak budeš mít mnoho příležitostí využít své dary (hra na hudební nástroje, fotbal, kreslení…). Dále pak finanční příspěvek 800,- Kč. (Finance ať nejsou překážkou v účasti.)

Jednoduše. Stačí vyplnit elektronickou přihlášku. Kdyby se vyskytl problém s přihláškou napiš na prihlaska@antiochia.cz

Tak toho může být spousta. 😀 Někdy je ale prostě nejlepší nic neočekávat a prostě to risknout a jet. Každé místo je jiné, stejně tak každý ročník a dokonce i turnus. Může se stát, že najdeš přátelství na celý život. Nebo v sobě objevíš něco, co třeba později využiješ ve své domovské farnosti. No, a pokud by se náhodou vyskytly nějaké problémy, nemusíš se ničeho bát. V týmu máš vedoucího turnusu který je tu pro tebe, a se kterým můžeš vše řešit. 

A i když to může znít neuvěřitelně, tak klidně můžeš očekávat i malé zázraky. Mnohdy právě až v krizových momentech, kdy to vypadá, že věci nevyjdou, že se nestíhá a program pro farníky není dostatečně připraven, zíráš, jak se pořádaná akce nakonec povede. V ten moment si uvědomíš, že to není tvá zásluha, ale že vás podržel šéf Nejvyšší.

K ubytování: spacák – spí se na postelích či matracích (případně na karimatce) na místní faře

Dále se budou hodit: přezůvky i pevné boty, oblečení (pracovní, sportovní i slušnější) dovnitř i na venkovní aktivity, hudební nástroj (pokud hraješ) + cokoli, co bys použil na táboře či práci s dětmi i staršími (kreativitě se meze nekladou 🙂)

Finanční příspěvek: 800,- Kč (peníze ať nejsou překážkou).

Nenašel jsi odpověď? Neboj se nám napsat 🙂  dotazy@antiochia.cz

Jak se připravit na Antiochii?

JSI PŘIHLÁŠENÝ? VÝBORNĚ. TADY JE PÁR TIPŮ, JAK SE NA ANTIOCHII PŘIPRAVIT:

1) Modli se za tým a zdárný průběh Antiochie: modlitba za Antiochii

2) Popřemýšlej nad tím, co je tvojí silnou stránkou. Mohou to být nejrůznější koníčky od sportování, hry na hudební nástroj, fotografování, vaření až po komunikaci s lidmi či hlídání dětí. Všechno, ÚPLNĚ všechno, se dá využít k dobrému 🙂

3) Stáhni si aplikace jako Zpěvník pro scholy, Izidoor, Bible, Breviář či Kancionál. Můžou se hodit a navíc ušetříš místo v batohu 😉

4) Pokud máš jakékoli otázky, napiš nám na mail  dotazy@antiochia.cz nebo kontaktuj přímo vedoucího svého turnusu

TĚŠÍME SE NA TEBE! ❤️