Oslava 25 let Antiochie

Letos jako antiošáci slavíme 25. narozeniny Antiochie.

 Aktualizováno 28. 9. 2017 8:45

Je tomu již čtvrt století, co vznikla iniciativa evangelizovat v "duchovně vymřelých" městech a vesnicích. Následně se tato skupina mladých a energických lidí pojmenovala podle místa prvního nazvání křesťanů - ANTIOCHIA! Postupem času došlo k vytvoření pravidel a řádu, podle kterého funguje toto uskupení dodnes.

Za těchto 25 let se konala Antiochia na více než 50 místech, z bohoslovců bylo vysvěceno na 200 kněží a vystřídalo se přes 2000 misionářů. Za tuto dobu došlo také k navázaných nespočtu přátelství nejenom mezi Antiošáky a "domorodci", ale především k hlubšímu přátelství i s Kristem. Ti, co to zažili, rádi se podělí. A kdo se chcete přidat, tak máme radostnou zprávu, že toto dílo stále trvá a pomaličku se rozrůstá jako malé seménko. Kolika lidem byla ukázána cesta ke spáse se dá těžko spočítat, ale z plodů Antiochie jsou i křty, svatby či zmíněná kněžská svěcení nebo řeholní sliby a někdy nějaké to uzdravení či pomoc lidským srdcím více se otevřít Kristu.

Za toto čtvrtstoletí působení poputujeme poděkovat na Svatý Kopeček u Olomouce v sobotu 30. 9. 2017. Zde bude v 9 hodin slavná mše svatá a celý den se můžete těšit na zajímavý program pro mladé i pro celou rodinu.

Tato oslava je zároveň součástí podzimního setkání Antiochie, jehož účastníci setrvají na Svatém Kopečku celý víkend od pátku 29. 9. do 1. 10. 2017.

Předběžný program:Antio25 02

Pátek 29. 9. 2017

příjezd do 17:00

17:00 večeře z vlastních zásob (vem posím něco dobrého z domácí spíže a přines okoštovat :-)

18:00 mše svatá v bazilice

19:30 adorace za misie a večer chval (konec kolem 20:00)

načatý večer pokračuje seznamovačkami a vztahy prohlubujícími aktivitami, případně druhou večeří ;-)

Sobota 30. 9. 2017

7:00 budíček

7:15 snídaně

9:00 slavnostní děkovná mše svatá v bazilice (v režii Antošáků)

10:15 svědectví, vzpomínání s fotkami a shrnutí dosavadního působení; v bazilice či v sále (pokud by ses rád podělil o své svědectví, dej nám prosím echo na mail :-)

12:00 oběd

14:00 setkání a práce ve skupinkách podle ročníků a míst působení s kronikami (venku za bazilikou), reflexe působení i prognózy do budoucna

16:00 speciální prohlídka baziliky (pro zájemce)

17:00 večeře u táborového ohně, povídání...

v průběhu celého programu bude prostor pro vzájemné sdílení a setkání se starými přáteli

Neděle 1. 10. 2017

7:30 snídaně

9:00 mše svatá v bazilice

10:30 společný program (zábavné aktivity)

12:00 oběd, kafčo a domů

 

Ubytování bude na místní faře. Spacák i karimatku s sebou.

Finanční příspěvek na stravu a ubytování za celý víkend min. 200,- Kč. Sobotní účastníci min. 100,- Kč. Sleva (pro studetny apod.) dle domluvy. Finance ať nejsou překážkou v účasti. Dobrovolný příspěvek pro dílo Antiochie vítán :-)

Zváni jsou nejen všichni antiošáci, ale i jejich rodiny a známí.

Hudební část liturgie bude sestavovat schola složená z antiošáků. Napiš prosím do poznámky, zda vezmeš nějaký hudební nástroj a budeš zpívat ve schole.

Přihlaš se prosím zde. Usnadníš nám tak organizaci :-)

My už jsme se přihlásili, podívej se, zda budeš mít s někým společnou cestu: Ondra Talaš (Olomouc), Lenka Š. (Ústí nad Labem), Maruška K. (Černotín), Ježkovi (Němčice nad Hanou), P. Radek Šidleja (Drahotuše), Marian H. (Kroměříž), Lenka K. (Kroměříž), Ludmila S. (Litomyšl), Vojtěch Hýbl (Svébohov / Drahotuše), Vlasta S. (Dolní Dobrouč / Hnátnice), Zezulovi (Šumperk), Juřicovi (Vsetín), Radka H. (Albrechtičky), Libor R. (Jägerndorf), Hana H. (Horní Újezd), Košárkovi (Nezamyslice), Markéta B. (Mimoň), Jiří M. (Stařeč), Ivča M. (Horní Újezd), Eva S. (Jalubí), Bůbelovi (Kroměříž / Postoupky), Marie Č. (Červenka), Šimon M. (Mimoň), Ondřej G. (Zábřeh / Rovensko), P. Jan Bleša (Kelč), P. Petr Utíkal (Jezernice), Jana Z. (Vyškov), Ludmila Ž. (Vyškov), Jindřich Hodinka (Olomouc), P. Kamil Obr (Rožnov pod Radhoštěm),

Neboj se nám napsat na mail antiochia(at)antiochia.cz ;-)

Info bude průběžně doplňováno.

Akce na signálech. I Akce na facebooku.

Antio25 02

Kontakt

Společenství Antiochia

antiochia(at)antiochia.cz

 

Žerotínovo nám. 2

779 00

Olomouc

 

Ondřej Talaš

+420 732 119 769

mot(at)signaly.cz

© Antiochia 1992–2018